Voca mbron vendimin që e solli te Kosova

Voca mbron vendimin që e solli te Kosova

16 April 2018 10:20

Idriz Voca është djali i një shqiptari nga Kosova dhe i një boshnjakeje. Ndonëse është rritur në “frymë” boshnjake, dhe gjatë ka folur vetëm gjuhën boshnjake, ai ndihet më shumë i lidhur me Kosovën.

Kështu ka shkruar të dielën gazeta zvicerane “zentralplus”, në një shkrim të gjatë për mesfushorin e ri të përfaqësueses së Kosovës në futboll, shkruan sot “Koha Ditore”.

Voca 20-vjeçar, në fund të marsit debutoi në përfaqësuesen A të Kosovës në futboll. Ai luajti në miqësoret ndaj Madagaskarit dhe Burkina Fasos. Më herët ka luajtur për U-21 të Kosovës, mori ftesë nga të rinjtë e Zvicrës dhe ishte i grumbulluar edhe te Shqipëria U-21.

“Gjatë pushimeve shpesh kemi vizituar anëtarët e familjes. Gjithnjë jam ndier në shtëpi në Kosovë”, ka thënë Voca. Ai nuk kishte mëdyshje se për cilën përfaqësuese do të luante.

“Vendimi ishte çështje e zemrës për mua”, ka thënë Voca... (më gjerësisht lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme