Sport

Trepça eliminon 89-shin nga Kupa e Kosovës

 

Trepça ka kaluar në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, duke eliminuar Trepçën 89’ pas ekzekutimit të penalltive, pasi koha e rregullt dhe vazhdimet përfunduan me rezultat 2 me 2.

Trepça kishte epërsinë e dy golave pas realizimit të Samir Sahitit dhe Ergyn Ahmetit, ndërsa 89-shi siguroi vazhdimet me dy gola të realizuara në fund të takimit.