Sport

Ylli i Sampdorias pranon se po kërkohet nga klubet e mëdha italiane

 

Ylli i Sampdorias, Luis Muriel, thotë se ka marrë oferta nga ekipet e mëdha të Italisë, përfshirë kampionin Juventus.

25-vjeçari, që ka shënuar 12 gola dhe ka nëntë asistime këtë sezon, thuhet se mund të largohet nga Sampdoria për 28 milionë euro.