Sport

E pabesueshme kush shpallet më i miri i ndeshjes

Federico Valverde

Federico Valverde i Real Madridit është shpallur më i mirë i ndeshjes me Manchester Cityn. 

Shumë kanë pritur që më i miri të shpallet portieri Andriy Lunin, që priti dy penallti dhe ishte vendimtar.

Por ekspertët e UEFA-s veçuan Federico Valverden.