Sport

Interesim i madh për Gutierrezin e Gironas

Arsenali do të rivalizojë Manchester Unitedin në garën për transferimin e mbrojtësit spanjoll të Gironas, Miguel Gutierrez. Kështu ka raportuar të hënën “Fichajes”. Për futbollistin e Shpresave të Spanjës, interesim kanë shprehur edhe disa skuadra tjera evropiane.

Gutierrez pjesë e Gironas është prej gushtit të vitit 2022. Ai është zhvilluar te skuadra e Real Madridit.

Por nuk arriti të zërë vend në ekipin e parë të Realit dhe u transferua te Girona, skuadër me të cilën ka kontratë deri në korrik të vitit 2027.