Sport

Asiston Tuci, Sparta Praga në gjysmëfinale të Kupës

Indrit Tuci dhe Sparta e Pragës kanë fituar një ndeshje shumë të vështirë.

Tuci dhe Sparta e Pragës të mërkurën mbrëma fituan në udhëtim te Slavia e Pragës 3:2, dhe kanë avancuar në gjysmëfinale të Kupës së Çekisë.

Pasi shënoi dhe asistoi ndaj Galatasarayt, sulmuesi shqiptar Tuci, asistoi edhe në golin për 2:1, të cilin e shënoi nigeriani Victor Olatunji.

Olatunji shënoi edhe dy gola tjerë për ta dërguar ndeshjen në vazhdime, ku në minutën e 113-të, Adam Karabec i mysafirëve realizoi për 3:2.

Tuci luajti deri në minutën e 58-të, kurse Qazim Laçi deri në minutën e 71-të te mysafirët.