Sport

Rabiot mbetet te Juventusi

 

Mesfushori i Francës, Adrien Rabiot do të mbetet pjesë e Juventusit edhe pas përfundimit të edicionit aktual. “Tuttosport” ka njoftuar të martën se Rabiot do ta rinovojë kontratën me Juventusin, e cila i skadon verën tjetër.

Marrëveshja mes palëve tashmë është arritur dhe gjithçka do të bëhet zyrtare brenda këtij muaji. Me rinovimin e kontratës, Rabiot do të jetë lojtar i Juventusit deri në vitin 2026 dhe do të ketë pagë vjetore mbi shtatë milionë euro.