Sport

Ajaxi fiton ndeshjen e ndërprerë të 30 shtatorit

 

Ajaxi ka kaluar në vendin e gjashtë të “Eredivisies” holandeze pasi doli fitues në duelin ku kishin mbetur edhe gjashtë minuta.

Dueli mes Waalwijkut dhe Ajaxit, që të mërkurën në mbrëmje përfundoi 3:2, ishte ndërprerë më 30 shtator në minutën e 83-të, pas përplasjes që pati Brian Brobbey me portierin Etienne Vaessen. Portieri i Waalwijkut mbeti rëndë i lënduar. Kjo ishte ndeshje e mbetur e xhiros së shtatë.