Sport

Milani, favorit për Kiwiorin

 

Mbrojtësi Jakub Kiwior pritet të jetë përforcimi i parë i skuadrës së Milanit në afatin kalimtar të janarit, ka bërë të ditur “Calciomercato” të mërkurën.

Mësohet se Milani ka marrëveshje në parim me futbollistin polak dhe është në negociata me Arsenalin për transferimin e tij. Ekipi italian po e kërkon huazimin e 23-vjeçarit me opsionin e blerjes në fund të edicionit për 20 milionë euro.