Sport

Llapi e Malisheva avancojnë në 1/8 e finales

 

Dy skuadrat e Superligës, Llapi dhe Malisheva kanë avancuar në 1/8 e finales të Kupës së Kosovës në futboll. Si Llapi ashtu edhe Malisheva, kanë fituar ndeshjet e 1/16 së finales, të cilat u luajtën të martën.

Në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë, Llapi triumfoi me rezultatin e thellë 4:1 ndaj Phoenixit të Ligës së Parë.