Sport

Llapi e Malisheva e nisin të martën garën për kupë

 

Dy skuadrat e Superligës së Kosovës në futboll, Llapi dhe Malisheva do ta nisin të martën garën për Kupë. Llapi në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë e pret skuadrën e Ligës së Parë, Phoenixin.

Edhe Malisheva do të jetë vendase përballë Kikës së Hogoshtit, që garon në Ligën e Parë.