Sport

Sociedadi e Salzburgu barazojnë pa gola

Foto: AP
 

Ndeshja mes Sociedadit dhe Salzburgut është mbyllur pa gola dhe i takoi Grupit D të “Championsit”.

Spanjollët kanë siguruar kalimin tutje pasi prijnë në grup me 11 pikë, me tri fitore e dy barazime. Po aq pikë ka edhe Interi, por me goldallim më të dobët. Salzburgu do të mundohet të vazhdojë në Ligën e Evropës nga vendi i tretë.