Sport

Arsenali “shkatërron” Lensin, 6:0

 

Arsenali ka shënuar fitore shumë të thellë ndaj Lensit në kuadër të Ligës së Kampionëve. Të mërkurën mbrëma në “Emirates”, Arsenali fitoi 6:0.

Kai Havertz nisi serinë e golave në minutën e 13-të. Në pjesën e parë shënuan edhe Gabriel Jesus, Bukayo Saka, Gabriel Martinelli dhe Martin Odegaard. Në minutën e 86-të nga pika e bardhë për 6:0 realizoi Jorginho.