Sport

Dortmundi mposht Milanin në “San Siro” dhe kualifikohet

 

Borussia Dortmundi ka shënuar fitore të madhe ndaj Milanit në “San Siro” dhe është kualifikuar në fazën nokaut të Ligës së Kampionëve.

Dortmundi vlerësohej me më së paku gjasa në “grupin e vdekjes”, por ka siguruar kalimin tutje një xhiro para fundit.