Sport

Juve fiton derbin ndaj Torinos

Juventusi ka fituar 2:0 derbin ndaj Torinos në xhiron e tetë të Series A.

Federico Gatti dhe Arkadiusz Milik realizuan golat për fitoren e pestë të ekipit të Massimiliano Allegrit këtë edicion. Golat u shënuan në minutat 47’ dhe 62’.

Mbrojtësi i Kosovës, Mërgim Vojvoda u paraqit nga minuta e 84-t.

Juventusi është i treti në tabelë me 17 pikë, pas Interit e Milanit.

Torino është ndalur në nëntë pikë në mes të tabelës.