Sport

Newcastle “blindon” Brunon

 

Mesfushori i Brazilit, Bruno Guimaraes, do të jetë pjesë e Newcastle Unitedit edhe për një periudhë të gjatë.

“Sky Sports” ka raportuar të martën se Bruno ka firmosur kontratë të re afatgjate me ekipin anglez, e cila do të bëhet zyrtare këtë javë. Me kontratën e re, Bruno do të mbetet te Newcastle deri në vitin 2028 dhe do të ketë një klauzolë lirimi në vlerë prej 120 milionë eurosh.