Sport

Albina Rugova, “krahu” i Istogut në suksesin evropian

 

Istogu e humbi 31:30 ndeshjen e parë. Në ndeshjen e dytë, pas pjesës së parë ishte duke pësuar 14:13. Por në fund skuadra istogase e hendbollit fitoi 29:27 dhe kështu bëri vend në rundin e tretë të Kupës Evropiane.

Në raundin e dytë, Istogu e eliminoi skuadrën portugeze 1Maio/Ada. Të dy ndeshjet u luajtën në fundjavë në palestrën “Karagaçi” në Pejë. Më efikasja tek Istogu ishte kapitenia Albina Rugova.