Sport

Drita e Prishtina synojnë fitore pas barazimeve rresht

 

Drita ka zhvilluar katër ndeshje në këtë edicion të Superligës së Kosovës në futboll. E fitoi ndeshjen e parë dhe më pas barazoi tri ndeshje rresht. Prishtina në pesë ndeshjet e para ka marrë dy fitore e tri barazime. Edhe “bardhekaltrit” janë në seri të dy barazimeve në dy ndeshjet e fundit. Por në kryendeshjen e xhiros së gjashtë të elitës së futbollit kosovar, ekipet “bardhekaltër” kërkojnë pikët e plota.

Drita dhe Prishtina të dielën nga ora 15:00 do të luajnë në terrenin me bar sintetik në Gjilan.