Sport

Daja pa gjëra pozitive, ka edhe vërejtjet për orarin

 

Trajneri i Ballkanit, Ilir Daja, e ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës së tij ndaj Viktoria Plzenit. Ai ka parë gjëra të mira, ndërsa ka shprehur pakënaqësinë që Ballkani kishte ndeshje kampionale të dielën dhe kështu nuk kishte kohën e mjaftueshme për ta përgatitur ndeshjen e vështirë në Çeki.

“Në fazën e mbrojtjes kemi bërë goxha mirë. Kemi pasur edhe ne situatat tona. Me një kundërshtar si Plzeni, në stadiumin e tij, kemi bërë një ndeshje të mirë karshi një kundërshtari shumë të fortë”, ka thënë Daja për Art Motion. Ai ka përmendur forcën e Plzenit dhe ndryshimet e bëra në skuadrën e Ballkanit.