Sport

City do t’i ofrojë Haalandit kontratë të jashtëzakonshme

Erling Haaland - Manchester City - rekorde dhe gola
 

Manchester City është gati që t’i ofrojë kontratën e re e të jashtëzakonshme sulmuesit Erling Haaland.

Kampioni në fuqi i Anglisë po synon që norvegjezit t’i ofrojë pagë prej 500 mijë funteve në javë, ka shkruar të dielën “The Sun”.