Sport

Bayerni zëvendëson Nagelsmannin me Tuchelin

 

Bayern Munchen ka konfirmuar të prmten se e ka shkarkuar nga detyra trajnerin Julian Nagelsmann dhe vendin e tij do ta zë Thomas Tuchel.

Sipas njoftimit të klubit, vendimi për shkarkimin e Nagelsmannit dhe emërimin e Tuchelit është marrë në koordinim me anëtarët e bordit.