Sport

Tottenhami mposht Cityn, Kane vendos rekord

 

Harry Kane vendosi rekord të ri në histori të skuadrës së Tottenhamit. Dhe rekordi i golashënuesit më të mirë ishte edhe më i veçantë, pasi Tottenhami të dielën mposhti skuadrën kampione në fuqi të Premier Leagues, Manchester Cityn. Kane shënoi në minutën e 15-të, në ndeshjen e xhiros së 22-të të Premier Leagues.

Ai tani ka 267 gola të realizuar për Tottenhamin. Rekordin si golashënuesi më i mirë i Spursit për 53 vjet e kishte mbajtur Jimmy Greaves.