Sport

Ylli fiton ndeshjen me fund të padëshiruar

 

Golden Eagle Ylli është kthyer te fitorja në Superligën e Kosovës në basketboll. Të dielën mbrëma në Suharekë, Ylli e mposhti Bashkimin e Prizrenit me rezultat 75:58. Ndeshja i ka takuar xhiros së 21-të të elitës së basketbollit kosovar. Ylli në xhiron e kaluar pësoi nga Trepça në Mitrovicë, por ka gjetur ritmin ndaj prizrenasve. Megjithatë fundi i ndeshjes ishte i padëshiruar, si në shumë sfida të tjera.

Më pak se dy minuta para fundit, gjyqtarëve vendosën që të zbrazin palestrën. Një grup i shikuesve kanë fyer Federatën e Basketbollit të Kosovës dhe më pas kanë hedhur një mjet shpërthyer. Pas vërejtjeve të zakonshme, gjyqtarët vendosën që gjithë shikuesit duhet të largohen nga palestra.