Sport

Reali interesohet për Adeyemin

 

Real Madridi ka shprehur interesim për sulmuesin Karim Adeyemi, raporton “Marca” të enjten. Bëhet e ditur se te Reali po e shohin Adeyemin si përforcim të duhur dhe sulmues që mund ta ndihmojë shumë Karim Benzeman në sezonin e ardhshëm.

Për transferimin e 21-vjeçarit në verë, Reali është i gatshëm të ofrojë deri në 40 milionë euro.