Sport

Kthimi i Dardanit në formë, alarm për kundërshtarët

 

Para fillimit të këtij edicioni, kur iu bashkua Sigal Prishtinës, Dardan Berisha, pranoi se i nevojitet kohë për ta kthyer formën. Dhe tani duket se Berisha po futet në formën më të mirë. Vlerësim i tillë mund të bëhet pas paraqitjeve të mira që fundori pejan i kishte në ndeshjet e fundit në Superligën e Kosovës në basketboll.

Kthimin në formë Berisha e konfirmoi vikendin e shkuar, në ndeshjen kundër skuadrës së Bashkimit. Atë ndeshje e fitoi Prishtina, ndërsa Berisha ishte i pandalshëm duke realizuar 29 pikë, të cilave ua shtoi edhe gjashtë kërcime e shtatë asistime. Ndeshje të madhe së fundi kishte edhe ndaj Trepçës në Mitrovicë.