Ramirez zyrtarizohet te Sampdoria

Ramirez zyrtarizohet te Sampdoria

04 August 2017 13:06

Sampdoria ka konfirmuar transferimin e Gaston Ramirezit nga Middlesbrough.

Raportohet se transferimi i tij i ka kushtuar Sampdorias 11 milionë euro, transmeton Koha.net.

26 vjeçari kishte shënuar 15 gola dhe ka asistuar tetë herë në 60 paraqitje për Bolognan gjatë viteve 2010-12.

Më pas ishte bashkuar me Southamptonin, për të vazhduar karrierën te Hulli e Boro.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme