Sport

Lojtarët e Brazilit i kërkojnë Neymarit të mos tërhiqet

Futbollisti i Brazilit, Neymar
 

Një numër i madh i yjeve të Brazilit, përfshirë Vinicius Juniorin, Rodrygon, Richarlisonin, Raphinhan, Lucas Paquetan dhe Antonyn i janë lutur Neymarit të mos tërhiqet nga përfaqësuesja, mëson “Goal.com” të hënën.

Neymar dëshiron të marr një pushim nga ekipi përfaqësues, por nuk e ka ndërmend të tërhiqet plotësisht nga futbolli. Brazili u eliminua në 1/8 e finales të Kupës së Botës nga Kroacia.