Sport

Argjentina mbështetet te Messi edhe ndaj Holandës

 

Lionel Messi përballet me Virgil van Dijkun. Trajneri më i ri në Kupën e Botës përballet me trajnerin më të vjetër. Amerika e Jugut përballë Evropës. Po ashtu është edhe një listë e përballjeve të famshme midis këtyre dy përfaqësueseve.

Ndeshja çerekfinale mes Argjentinës dhe Holandës luhet të premten prej orës 20:00. Sfida i ka të gjithë përbërësit e një dueli klasik. Dhe mundësia që ajo të jetë ndeshja e fundit e Messit në skenën më të madhe të futbollit vetëm sa i shton emocionet dhe pritjet.