Sport

Amrabat luajti i lënduar ndaj Spanjës

Foto: Associated Press/AP
 

Mesfushori i Fiorentinës, Sofyan Amrabat, ka qenë shumë i emocionuar pas fitores së Marokut në një të tetën e finales ndaj Spanjës dhe ka bërë të ditur se ka luajtur i lënduar. 26-vjeçari ishte prej më të mirëve në fushë kundër spanjollëve kur Maroku e siguroi çerekfinalen dhe rezultatin historik. Ishte hera e parë për Marokun që arrin në këtë fazë të garës.

Amrabat ka shkëlqyer në këtë turne me Marokun dhe vlera e tij para afatit kalimtar të janarit është rritur shumë.