Sport

Hendersoni ka fituar respektin falë rolit me ndikim tek Anglia

FOTO: AP
 

Pasi e nisi Kupën e Botës në hije, Jordan Henderson është shfaqur si hero i papritur i Anglisë përpara ndeshjes çerekfinale kundër Francës, që zhvillohet të shtunën.

Ndërsa kapiteni i Anglisë, Harry Kane, dhe sensacioni Jude Bellingham pritet t’i japin momentet kryesore kundër Francës, Henderson do ta sigurojë bazën që shokët e tij të profilit të lartë të lulëzojnë në stadiumin “Al Bayt”.