Sport

Flamuri shqiptar në stadiumin ku luan Zvicra, mediat serbe të pakënaqura

Një flamur i madh shqiptar është shfaqur në stadiumin ku po luajnë Zvicra e Suedia. Po ashtu ka tifozë me fanella të Shqipërisë dhe simbole tjera shqiptare.

Kjo po i pengon mediat në Serbi.

“Sikur të mos jetë Zvicra – Portugalia! Në tribuna tifozë me fanellë të Shqipërisë dhe FLAMURI I MADH I SHQIPËRISË”, është titulli i sajtit “sportal.rs”, që edhe ka publikuar fotografinë.

Sa i përket fushës, Portugalia po udhëheq bindshëm 3:0.