Sport

E konfirmuar: Xhaka e Shaqiri titullarë, Ronaldo në stol

 

Kapiteni Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri janë titullarë te Zvicra në ndeshjen e 1/8 së finales kundër Portugalisë, që nis në orën 20:00.

Po ashtu, te Zvicra në përbërjen e parë është kthyer portieri Yann Sommer, i cili mungoi ndaj Serbisë.