Sport

Van Dijk i gatshëm për duelin me Messin

 

Kapiteni i Holandës, Virgil van Dijk ka thënë se është plotësisht gati për duelin me Lionel Messin. Megjithatë, mbrojtësi është treguar i kujdesshëm kur është pyetur për kërcënimin që paraqet Messi për portën e Holandës në ndeshjen çerekfinale.

Holanda dhe Argjentina, do të përballen të premten mbrëma për një vend në gjysmëfinale të turneut të Katarit. Van Dijk ka vlerësuar lart Messin, por ka thënë se Holanda mund t’i kundërvihet me sukses si atij ashtu edhe Argjentinës.