Sport

Ronaldo kritikohet para ndeshjes së vështirë me Zvicrën

Portugalia - Zvicra
Foto: AP
 

Cristiano Ronaldo ishte tema e zakonshme e nxehtë në konferencën për shtyp të Portugalisë të hënën, para ndeshjes në Kupën e Botës ndaj Zvicrës. Megjithatë, çështjet nuk ishin aspak pozitive për t'u trajtuar nga trajneri portugez. Nisi prej thashethemeve për të ardhmen e Ronaldos, vazhdoi me reagimin e tij të pahijshëm pasi u zëvendësua në ndeshjen e fundit dhe u mbyll me një sondazh në Portugali ku shumica e tifozëve nuk e duan 37-vjeçarin titullar në duelin ndaj Zvicrës.

Dy nga këto tema u shmangën nga Fernando Santos, i cili ka drejtuar Portugalinë dhe ka nxitur lojtarin e tij yll për më shumë se tetë vjet.