Sport

Bellinghami po e ndez Kampionatin Botëror

Jude Bellingham
Foto: AP
 

Jordan Henderson e dinte saktësisht kë të falënderonte pasi zhbllokoi rezultatin në fitoren 3:0 të Anglisë kundër Senegalit në Kupën e Botës. Duke drejtuar gishtin në drejtim të Jude Bellinghamit, Henderson iu drejtua shokut të skuadrës përpara se ta përqafonte fort për ta festuar golin së bashku. Me tifozët e Anglisë që u pasionuan brenda stadiumit “Al Bayt” të dielën, Henderson vazhdoi të tregojë se Bellingham ishte ai që meritonte përshëndetjen, pasi vrapimi dhe krosimi i tij kishin krijuar golin.

“E pabesueshme, nuk mund të ndalem të them gjëra të mira për të”, tha Henderson.