Sport

Mbappe po e dërgon futbollin në një nivel tjetër

Kylian Mbappe - Franca
Foto: AP
 

Saktësia e Cristiano Ronaldos. Vizioni i Lionel Messit. Shpejtësia dhe fuqia e Ronaldos, atij nga Brazili.

Kylian Mbappe po e dërgon performancën e tij në një nivel të ri në Kupën e Botës. Ndërsa Messi dhe Cristiano Ronaldo luajnë atë që ka të ngjarë të jetë Botërori i tyre i fundit, sulmuesi i Francës dhe Paris Saint-Germainit po largon çdo pyetje se kush mund t'i pasojë ata si superylli i ri i futbollit. Mbappe bëri një tjetër paraqitje të shkëlqyer kur shënoi dy herë dhe asistoi një tjetër gol për kampionen në fuqi, Francën, në fitoren 3:1 ndaj Polonisë, të dielën, për të arritur në çerekfinale të turneut në Katar.