Sport

Hakimi tregon pse refuzoi të luante për vendit e lindjes Spanjën

Achraf Hakimi - Maroku
Foto: AP
 

Ylli i Marokut, Achraf Hakimi ka treguar pse refuzoi të luante për vendin e lindjes, Spanjën. Maroku dhe Spanja luajnë të martën ndeshjen e 1/8 të finales të Kupës së Botës. Hakimi thotë se në Spanjë nuk ndjeu ngrohtësi. “Ndjeva se nuk ishte vendi i duhur për mua, nuk ndihesha si në shtëpinë time.

Nuk kishte për ndonjë gjë të veçantë, por nuk ishte se si jetoja në shtëpi, që është kultura arabe, duke qenë maroken”, ka thënë ai për gazetën spanjolle “Marca”.