Sport

Ish-sulmuesi i Zvicrës e krahason Shaqirin me Messin

 

Ish-sulmuesi i Zvicrës, Kubilay Turkyilmaz ka thënë se Xherdan Shaqiri te Zvicra është si Lionel Messi te Argjentina.

“Shaqiri i ka të gjitha liritë – si Messi. Ai mund të bëjë çarë të dojë. Të gjithë rreth tij punojnë për të. Të tre në qendër të mesfushës e bëjnë këtë pa u ankuar. Xhaka, Sow dhe Freuler luajtën në përgjithësi shkëlqyeshëm. Dhe, pastaj Zakaria hyri shumë i fortë”, ka thënë Turkyilmaz për “Blick”.