Sport

Rama për Shaqirin e Xhakën: Për keqardhje të shkëputen dy lojtarë e të përdoren “mish për top”

 

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është pyetur për ndeshjen Zvicër – Serbi që u luajt të premten në Botërorin “Katar 2022”, e ku pati provokime të shumta nga tifozët dhe banka serbe ndaj dy lojtarëve shqiptarë Xherdan Shaqiri e Granit Xhaka.

Zvicra triumfoi 3:2, ndërsa Shaqiri shënoi një gol në atë ndeshje.