Sport

Messi magjik, Argjentina në çerekfinale

FOTO: AP
 

Lionel Messi e regjistroi ndeshjen e 1000-të në karrierën profesionale si futbollist me një gol të shënuar në fazën nokaut.

Argjentina të shtunën fitoi me rezultatin 2:1 ndaj Australisë, dhe është kualifikuar në çerekfinale të Botërorit.