Sport

Gjermania në kërkim të shpirtit pas një tjetër dështimi në Kupën e Botës

FOTO: AP
 

Një tjetër Kupë Bote, një tjetër dështim. Gjermania po përballet me një tjetër raund të kërkimit të shpirtit, pasi u eliminua nga faza grupore për të dytën herë rresht.

Lojtarët gjermanë folën për paraqitje të mira dhe shanse të humbura – siç kanë bërë më parë. Por askush nuk kishte ndonjë përgjigje reale për problemet e ekipit.