Sport

E humbin kontrollin mediumet serbe – iu pengon Xhaka

Granit Xhaka konfrontohet me lojtaret e Serbise gjate ndeshjes Zvicer - Serbi ne Boterorin 2022 ne Katar. Zvicra e fitoi ndeshjen 3:2

Mediumet serbe po merren vazhdimisht me Granit Xhakën dhe ndeshjen e tij të madhe ndaj Serbisë. Xhaka u shpall më i miri i ndeshjes, ndërsa shkëlqeu edhe Xherdan Shaqiri që shënoi gol dhe nisi dy aksionet në golat tjerë.

“Provokimi shqiptar: Xhaka turp të kesh, shqiptari me veprime të ndyra ka provokuar futbollistët e Serbisë”, ka shkruar Veçerenje Novosti.

“Xhaka ua shau nënat lojtarëve të Serbisë dhe më pas u kap mes këmbëve. Sjellja shokuese e provokatorit më të madh në botë”, ka shkruar Kurir.rs.

“Fyerje të turpshme të provokatorit më të madh, Granit Xhaka ka sharë lojtarët tanë”, shkruan alo.rs.

Xhaka e Shaqiri janë sharë e janë provokuar nga tifozët serbë, por edhe lojtarët e selektori.

Dhe përgjigjen e dhanë në fushë, me fitore dhe me ndeshje të madhe.