Sport

Kroacia i frikësohet Japonisë

Foto: AP
 

Trajneri i Kroacisë, Zlatko Daliq ka vlerësuar lart Japoninë, kundërshtarin e ekipit të tij në 1/8 e finales. Te premten, Daliq ka pranuar se Kroacinë e pret një punë e vështirë përball Japonisë, e cila përfundoi e para në Grupin E.

Po ashtu, Daliq tha se Japonia e ka merituar plotësisht avancimin nga faza e grupeve, duke iu referuar fitoreve ndaj Gjermanisë dhe Spanjës.