Sport

Në konferencën e Zvicrës paraqiten Yakin e Akanji

 

Trajneri Murat Yakin dhe mbrojtësi Manuel Akanji do të paraqiten në konferencën për shtyp të Zvicrës para ndeshjes me Serbinë. Dueli mes Zvicrës dhe Serbisë, zhvillohet të premten mbrëma dhe i takon Grupit G.

Konferenca do të nisë në orën 14:30, ndërsa Akanji do ta zëvendësojë portierin Yann Sommer që ishte paralajmëruar më herët.