Sport

Zmbrapset futbollisti serb, tani thotë se nuk do të lëndonte Xhakën e Shaqirin

Zdravko Kuzmanoviq - Serbia - Zvicra - Katar 2022
 

Zdravko Kuzmanoviq ka folur edhe njëherë të enjten. Por, ai ka folur ndryshe prej asaj që tha të mërkurën për mediat zvicerane. Ish-futbollisti i Serbisë të mërkurën për “20min.ch” tha se do të nokautonte Granti Xhakën apo Xherdan Shaqirin nëse do të ishte ende pjesë e Serbisë. Por, të enjten i ka tërhequr fjalët e veta. Ai për “Blick” ka thënë se nuk do të dëshironte të lëndonte dikë me dashje. “Sigurisht se nuk doja të thosha se do të lëndoja me dashje dikë. Ajo që doja të thosha është se do të hyja në duele më fort dhe do të jepja gjithçka, sepse dua shumë të fitoj. Ju më njihni. Unë kurrë nuk kam qenë një lojtar që ndalem. Isha emocional dhe do të isha akoma”, ka thënë Kuzmanoviq. Kuzmanoviq dhe Shaqiri kanë qenë së bashku te Interi.

Ai ka folur edhe për raportet me Shaqirin.