Sport

Fitzpatricku largohet nga KB Bashkimi

 

Basketbollisti Brian Fitzpatrick më nuk është pjesë e skuadrës së Bashkimit. Ekipi nga Prizreni ka njoftuar të martën se ka shkëputur kontratën me Fitzpatrickun me marrëveshje të dyanshme.

Klubi, po ashtu e ka falënderuar lojtarin në fjalë për kontributin që e ka dhënë gjatë kësaj periudhe dhe i ka dëshiruar suksese në karrierë.