Sport

Shaqiri stërvitet me Zvicrën, gati për Serbinë

 

Përfaqësuesja e Zvicrës ka vazhduar me stërvitjet e rregullta një ditë pas humbjes nga Brazili. Të hënën, Zvicra u mposht 1:0 nga Brazili në Grupin G dhe avancimin në fazën tjetër do ta kërkojë në duelin e fundit.

Të premten, Zvicra përballet me Serbinë dhe për këtë ndeshje do të jetë i gatshëm Xherdan Shaqiri. Ai nuk luajti ndaj Brazilit për shkak të një shqetësimi në stol, por Shaqiri ka stërvitur të martën me pjesën tjetër të ekipit, por edhe individualisht.