Sport

Ronaldo, “gjeni” në marrjen e penalltive

 

Cristiano Ronaldo është quajtur “gjeni total” nga FIFA, për mënyrën se si e ka fituar penalltinë për Portugalinë në Kupën e Botës, në fitoren ndaj Ganës.

37-vjeçari e konvertoi vetë në gol penalltinë të cilën e fitoi, dhe u bë futbollisti i parë që shënon në pesë Botërore të ndryshme.