Sport

Deschamps përditëson listën, fton Thuramin dhe zëvendëson Kimpemben

 

Sulmuesi Marcus Thuram është lojtari i 26 i ftuar nga përzgjedhësi i Francës, Didier Deschamps për Botërorin “Katari 2022”. Thuram është ftuar të hënën dhe menjëherë do t’i bashkohet ekipit në përgatitjet para turneut të Katarit që nis këtë të diel.

Deschamps ditë më parë kishte publikuar listën e tij, por kishte ftuar vetëm 25 futbollistë.