Salihamixhiq kthehet te Bayerni

Salihamixhiq kthehet te Bayerni

31 July 2017 18:40

Bayern Munihu ka konfirmuar se ish-mesfushori Hasan Salihamixhiq është përzgjedhur drejtori sportiv i ri i klubit.

Boshnjaku 40-vjeçar ka nënshkruar kontratë trevjeçare me klubin gjerman.

Salihamixhiq ka pasur më shumë se 350 paraqitje për Bayernin gjatë nëntë vjetëve në klub, ku ka fituar gjashtë tituj të Bundesligës dhe një Ligë të Kampionëve.

Kampioni gjerman nuk ka pasur drejtor sportiv që nga largimi i Matthias Sammerit verën e shkuar.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme